Festiwal Legend Rocka 2018 – Dolina Charlotty – 20-21/07/2018 – Na Żywo

Festiwal Legend Rocka 2018 – Dolina Charlotty – 20-21/07/2018 – Na Żywo. Zapraszamy na transmisje z dwudniowego festiwalu Legend Rocka, który po raz kolejny organizowany jest w Dolinie Charlotty, znajdującej się pomiędzy Ustką, a Słupskiem. W tym roku gwiazdami festiwalu będą Bryan Ferry, oraz Billy Idol.

Bryan Ferry założył zespół Roxy Music w 1971 roku i już dwa lata później rozpoczął również solową karierę. Roxy Music jest jedną z największych glamrockowych brytyjskich kapel, która zainspirowała ruch new romantic na czele z Duran Duran czy Spandau Ballet. Największym komercyjnym sukcesem Roxy Music był album „Avalon” z 1982 roku. Lata 80. to dobry czas dla solowej kariery wokalisty, który wówczas wylansował takie przeboje, jak m.in. „Slave to Love”.

Natomiast Billy Idol był jednym z pierwszych twórców brzmienia, stylu i szaleństwa punk rocka. Jego szyderczy uśmiech i ekspresyjna postać sprawiły, że stał się jedną z mainstreamowych mega-gwiazd MTV oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki rockowej, na której koncerty bilety znikały w zawrotnym tempie, gdziekolwiek występował.

Sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: „Dancing with Myself”, „White Wedding”, „Rebel Yell”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” and „Cradle of Love”.

Festiwal Legend Rocka 2018 – Dolina Charlotty [TRANSMISJA ONLINE, GDZIE OGLĄDAĆ, ROZPISKA, BILETY,  FAN ZONE, EARLY ENTRANCE]

Billy ma na swoim koncie najbardziej niezapomniane, czytelne i wyraziste momenty w historii rocka. Stworzył pionierskie nowe brzmienie, przenosząc na parkiet atmosferę roku siedemdziesiątego siódmego, tworząc modny, natychmiast rozpoznawalny styl łączący puls klubowy z desperacją i dekadencją rock and rolla.

Niestety transmisja została zakończona:

Poinformuj znajomych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom znajomych o naszych transmisjach!